Zrak a elektronika

Elektronika je dnes úplně běžnou součástí našich životů, ale na displeje bychom si měli dávat pozor, aby neškodilo našemu zraku. Mějte proto ochranné brýle.

Zrak a elektronika

Nepřirozené záření

Naše lidské tělo na zvyklé na přirozené světlo, které k nám putuje díky Slunci. Všeho moc však škodí, a proto přes léto máme opalovací krém a případně sluneční brýle, když jsme třeba někde u vody, abychom se dostatečně chránili. Dalším problémem je elektronika, přičemž nás zajímají především zařízení s displejem jako je televize, počítač, mobilní telefon a podobně. Jejich sledování bývá náročné celkově, protože se nám střídají barvy i obraz.

kontrola očí

Ještě k tomu je vyzařováno modré záření, na které není loďstvo v takové míře z přírody zvyklé. Sledování elektroniky před spaním může mít negativní vliv právě na spánek, a proto odborníci doporučují si raději přečíst knížku a televizi vypnout. Dále je dost namáhán náš zrak. Proto mějte při sledování mobilu či počítače vhodné osvětlení, u které jsou také důležité různé parametry, přičemž jedním z nich je barva. Na mobilu si navíc můžeme zapnout režim ochrany očí, kdy nám displej o něco zežloutne.

Ochranný prostředek

U této elektroniky bychom neměli sedět zbytečně dlouhou dobu, protože oči se potom unavují, což není vhodné. Také je zapotřebí, aby byli dostatečně zvlhčovány, o což se stará mrkání, ale při soustředění na elektroniku často nebývá dostatečné. Jedním z největších problémů je modré světlo, protože to naše oči skutečně dost namáhá. Můžeme se mu snadno vyvarovat a to tak, že budeme požívat brýle proti modrému světlu. Takto se výrazně redukuje množství modrého světla, čímž si šetříme naše zdraví. Vyhneme se totiž suchým očím a dalším příznakům jako je rozmazané vidění či bolest hlavy.

sluneční brýle

Stojí pár stovek, což rozhodně za službu, kterou odvádí stojí za to. My to sice nemusíme poznat, ale naším očím se skutečně uleví, takže elektronika na nás nebude mít až takový negativní dopad. Ocení to rozhodně i lidé, kteří v práci pracují na počítači, protože přeci jen hodiny sezení u obrazovky už nějaký ten vliv mají.