Už zase nemám co na sebe!!!

Stojíte před šatní skříní, která praská ve švech, ale máte opět ten stejný pocit, že si nemáte co obléct, ať už jdete kamkoliv? Téměř každodenní realita, projevující se nejen u žen. Přehrabujete se hromádkami hadříků a hadrů, které se kupí v šuplících a visí na ramínkách, ale nemůžete najít nic vhodného. Nakonec sáhnete po oblíbeném tričku a džínách a vyrazíte do ulic. Jste rozhodnutí, že odpoledne si zajdete určitě koupit něco nového. Vždyť je to přeci potřeba.
 

Což takhle zkusit pořádný úklid?

Pokud jste se poznali ve výše uvedené situaci, zkuste se (než se vrhnete na shopping) podívat znovu do svého šatníku a udělejte v něm pořádný průvan. Je třeba mít na tuto akci opravdu náladu. Člověk unavený po vyčerpávajícím pracovním dni, těžko ještě bude něco uklízet, to raději nechejte na jindy. Zkuste si úklid naplánovat jako celodenní akci, pošlete rodinu na výlet a vrhněte se na to s radostí a třeba skleničkou něčeho dobrého a úklid si užijte. Věřte, že se budete radovat.

Stává se vám, že nosíte stále stejná trička, která leží navrchu a vespod šatníku se ukrývají poklady, o kterých již dávno nemáte ani tušení? To budete koukat! TOHLE JSTE NEMĚLI NA SOBĚ MINIMÁLNĚ STO LET! Co to znamená? Že to NEPOTŘEBUJETE.

Na jednu hromádku ukládejte věci, které opravdu chcete, nosíte, jsou vaše oblíbené. Ale pozor! Vyhněte se nostalgii a neschovávejte věci sice oblíbené, ale s dírou, či jinak poškozené jen proto, že jste si je kdysi přivezli z Anglie či zdědili po prababičce. A s těmi džínami, které jste nosili před deseti lety a možná do nich jednou zhubnete, se určitě také rozlučte. U každé věci, kde si nejste jistí, si položte otázku, ZDA VÁM OPRAVDU DĚLÁ RADOST? PODĚKUJTE VYSLOUŽILÝM HADŘÍKŮM ZA DOBRÉ SLUŽBY A POŠLETE JE DÁL. Zkuste se také řídit pravidlem, že to, CO JSTE NA SOBĚ NEMĚLI DÉLE NEŽ ROK, VYŘAĎTE.

Pokud si myslíte, že vám věcí stále zůstává moc, zkuste je projít ještě jednou a opravdu upřímně a bez jakýchkoli výčitek a vzpomínek je protřiďte s pragmatickým přístupem.

Budete mít radost a můžete ji udělat i jiným

Zcela jistě se vám uleví. Takový krásně přehledný pořádek jste ve své skříni jistě dlouho neměli. Hned víte kam sáhnout, nemusíte se ničím prohrabávat a ta radost, když hned najdete to, co jste hledali. NO NENÍ TO NÁDHERA?!

A co s věcmi, které jste vyřadili? Máte několik možností. Vhodit je do kontejneru k tomuto určenému, nebo je odvést na charitu. Nebo je zkuste nabídnout kamarádkám (kamarádům), potažmo jejich dětem, anebo někomu z rodiny. Hromada nepotřebných hadříků může velice potěšit někoho jiného.

A důležitá rada na závěr. Než začnete lítat po obchodech s oblečením, protože jste přeci jen zatoužili po něčem novém, zeptejte se sami sebe, ZDA TO OPRAVDU POTŘEBUJETE? NE? Tak to nechte být. J