Ubytování Lednice Valtice spojte s návštěvou romantických staveb z 19. století

Zajistíte-li si ubytování Lednice Valtice Lednice Galant hotelového typu, jednou z prvních věcí, co vyvolá váš zájem o poznání zdejšího kraje, je vinařská tradice. Vinařství však není jediný důvod, proč zavítat právě do jihovýchodního cípu republiky, do blízkosti státních hranic s Rakouskem a se Slovenskem. Můžete tu mimo jiné obdivovat stavitelské a architektonické dovednosti našich předků, kteří tu vtiskli krajině nezapomenutelný ráz přírodního parku, jednoho z nejrozsáhlejších a nejpozoruhodnějších v celé Evropě.

Janův hrad

Stejně jako je citlivě do krajiny zasazen samotný zámek Lednice s přilehlým skleníkem, podařilo se podobným způsobem realizovat i výstavbu řady staveb v romantickém duchu, který přelom 18. a 19. století symbolicky spojoval s monumentálním vyjádřením symbolů starověku a některými prvky novogotického slohu. Pojďme si ty nejvýznamnější objekty v krátkosti připomenout:

Janův hrad – napodobenina zříceniny gotického hradu sloužila zároveň jako ubytovací objekt v době honiteb, dnes se tu nachází expozice věnovaná ornitologii. Hrad patří k nejpozoruhodnějším památkám v Česku a neměli byste si jeho návštěvu nechat uniknout.

minaret Lednice

Minaret – jedna z nejnavštěvovanějších rozhleden na Moravě připomíná orientální chrámy z Blízkého východu. Je to zároveň jediná stavba tohoto druhu v Česku a zároveň nejstarší vyhlídková věž na našem území. Byla dokončena v roce 1804 a projektoval ji, stejně jako Janův hrad, slavný objevitel grafitové tužky Josef Hardtmuth.

Apollónův chrám – tvůrci tohoto chrámu se inspirovali starověkými vysokými domy s opěrnými válcovými pilíři a v tomto duchu se také odvíjela řada staveb v klasicistním a empírovém slohu, jako je např. zámek Kačina. Apollonův chrám dotváří překrásnou scenérii v blízkosti rybniční soustavy Lednických rybníků.

Kolonáda na Rajstně – stihl ji pozoruhodný osud, neboť se nacházela v pohraničním pásmu a za socialismu zde byla zřízena vojenská pozorovatelna. Dnes je tento monumentální klasicistní výjev obdoby starořeckých chrámů oblíbeným místem návštěvníků Lednicko-valtického areálu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup