Truhlíky plné nejrůznějších trvalek, chryzantém, vřesů…to je jen malý výčet rostlinek, kterými můžete vyzdobit truhlíky před nástupem podzimu. Pojďme se společně poohlédnout po dalších, které budou dělat stejnou parádu a přežijí počáteční mrazíky.
Truhlíky nemusí vždy zdobit pouze květy, zvlášť na podzim můžeme navíc květy dodekorovat dalšími rostlinami, které dokážou zaujmout různě zabarvenými a tvarovanými listy. Do takové skupiny rostlin patří například dlužichy, které nás okouzlí hlavně širokou škálou nejrůznějších barev a vydrží i první mrazíky bez jediné újmy na kráse. Do truhlíku volte spíše ty skalkovité, které nedorůstají do takové výšky. Při silnějších mrazech však mají tendenci hnědnout a proto je včas ukliďte někam na slunné místo, kde se teplota pohybuje kolem 10-15°C.
Stejnou parádu vám vykouzlí i drátovec, který může spousta lidí znát i pod jeho druhým názvem krásnohlávek. Jeho větvičky na první pohled vypadají, jako by byly pokryté čerstvou jinovatkou a vyniknou nejenom v podzimně laděných truhlících, ale i při tvorbě vánoční dekorace.
Kdo by neznal rudě zbarvené plody líbavky? Jedná se o rostlinu, která se plazí po skalkách a záhonech a největší parádu dělají právě sytě zbarvené bobulovité plody. Její plody navíc nejsou jedovaté, tudíž se nemusíte obávat, že by se mohla stát nehoda a vaše dítě by z čiré zvědavosti mohlo několik plodů ochutnat. Na zimu ovšem líbavku raději přestěhujte na příznivější místo, kde nebude mrznout.
Pokud se rozhodnete na podzim osázet truhlíky, mějte na paměti, že s blížící se zimou, přestávají rostliny růst. Raději je proto sázeje blíže u sebe, aby mezi nimi nevznikaly nevzhledné mezery. Pro osázení se nehodí ani truhlíky se samo zavlažovacím systémem. Voda mi mohla při chladnějších nocích v truhlíku zamrznout, což by mohlo ohrozit kořeny rostlin.