Tipy na rostliny, které ozdobí podzimní truhlíky

Truhlíky plné nejrůznějších trvalek, chryzantém, vřesů…to je jen malý výčet rostlinek, kterými můžete vyzdobit truhlíky před nástupem podzimu. Pojďme se společně poohlédnout po dalších, které budou dělat stejnou parádu a přežijí počáteční mrazíky.
 Truhlík s trvalkami
Truhlíky nemusí vždy zdobit pouze květy, zvlášť na podzim můžeme navíc květy dodekorovat dalšími rostlinami, které dokážou zaujmout různě zabarvenými a tvarovanými listy. Do takové skupiny rostlin patří například dlužichy, které nás okouzlí hlavně širokou škálou nejrůznějších barev a vydrží i první mrazíky bez jediné újmy na kráse. Do truhlíku volte spíše ty skalkovité, které nedorůstají do takové výšky. Při silnějších mrazech však mají tendenci hnědnout a proto je včas ukliďte někam na slunné místo, kde se teplota pohybuje kolem 10-15°C.
 
Stejnou parádu vám vykouzlí i drátovec, který může spousta lidí znát i pod jeho druhým názvem krásnohlávek. Jeho větvičky na první pohled vypadají, jako by byly pokryté čerstvou jinovatkou a vyniknou nejenom v podzimně laděných truhlících, ale i při tvorbě vánoční dekorace.
 Barevné rostliny
Kdo by neznal rudě zbarvené plody líbavky? Jedná se o rostlinu, která se plazí po skalkách a záhonech a největší parádu dělají právě sytě zbarvené bobulovité plody. Její plody navíc nejsou jedovaté, tudíž se nemusíte obávat, že by se mohla stát nehoda a vaše dítě by z čiré zvědavosti mohlo několik plodů ochutnat. Na zimu ovšem líbavku raději přestěhujte na příznivější místo, kde nebude mrznout.
 
Pokud se rozhodnete na podzim osázet truhlíky, mějte na paměti, že s blížící se zimou, přestávají rostliny růst. Raději je proto sázeje blíže u sebe, aby mezi nimi nevznikaly nevzhledné mezery. Pro osázení se nehodí ani truhlíky se samo zavlažovacím systémem. Voda mi mohla při chladnějších nocích v truhlíku zamrznout, což by mohlo ohrozit kořeny rostlin.