Štípačky dříví

Scheppach HL 650

Při přípravě dřeva na topnou sezónu je to určitě skvělí pomocník. Každý, kdo někdy štípal dříví určitě ví jak velká námaha a čas je k tomu potřeba. Ve dvou lidech, kdy jeden štípe a druhý skládá dřevo Vám půjde práce velice rychle a od ruky. Při používání těchto strojů hrozí nebezpečné riziko úrazu, a proto je tu obouruční ovládání.  Vzhled štípačky je dost prostý, ale na menší polena dobře poslouží. Konstrukce je také dost jednoduchá, ale odolá dobře tlaku vzniklém při štípání. I pro maximálně dlouhá polena, což je zde 52 cm má dostatečnou sílu pro bezproblémové štípání. Když budete mít stejně dlouhé klády, tak lze nastavit počáteční dráha nože.
klády z lesa

Scheppach HL 1010

Již podle názvu poznáte, že se jedná produkt stejného výrobce, ovšem mnohem vyšší kategorie. Zde již je k dispozici 10 tun a možnost štípání polen až o délce 137 cm. Síla působí svrchu dolů, což je při větším namáhání ideálnější. Je sestrojena i z bytelné konstrukce a tlustých plechů, aby byla zaručena dobrá odolnost a přístroj se nikde neprohýbal a nekroutil. Polena lze dávat velice nízko, což velice usnadní práci a vy se nemusíte namáhat se zvedáním polen do výšky. I zde je systém Vario, který Vám umožní přednastavit velikost dráhy pístu. Oproti namáhavému ručnímu štípaní je práce s tímto strojem několikanásobně rychlejší a jednodušší.
palivové dříví

VeGA LS8

Stojí okolo 12 000 Kč, což je v této kategorii celkem normální cena. Ovšem štípací tlak je tu už menší, a to 8 tun. Dalším technickým parametrem je výkon motoru. Ten zde dosahuje 3 000 W při napětí 400 W. Práce s ním je dost rychlá, protože má již v základu vysokou rychlost pístu. Klín pro štípání je vyroben z vysoce kvalitních materiálů, a proto dokáže přeštípnout i 40 cm polena o délce 105 cm. Má i již zmíněné obouruční ovládání pro maximální bezpečnost nebo třeba systém Vario. I přes to, že je to na trhu novinka, tak sklidila velice dobré hodnocení. Zákazníci si ji až na pár drobností chválí. Takže pokud ji někde uvidíte ve slevě, tak bude koupě dobrá volba.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup