Soukromý domov pro seniory?

Napadlo Vás někdy, když sledujete, jak nedostatečné jsou kapacity sociálních zařízení, že by to mohl být zajímavý podnikatelský záměr? Cítili jste zároveň pocity studu, protože na zranitelnosti druhých se přece nevydělává? Tak věřte, že tento zajímavý podnikatelský záměr může být skutečně velmi prospěšný a to pro všechny strany. Má to samozřejmě také celou řadu velkých ale.
Pro začátek je třeba uvědomit si, že tabuizovat komerci a altruismus je velká chyba. I sociální projekt může být komerčně úspěšný a projekt, který je plně dotovaný ze strany státu či evropské unie může být z lidského hlediska naprostý propadák.
sestra u pacientky
Zařídit vlastní pobytové zařízení pro seniory nebo lidi s postižením není vůbec špatný nápad. V české řadě je značné množství soukromých objektů tohoto typu.
Jejich úroveň je ovšem různá. Některé dokázaly nastavit tak dokonalou službu s tak vypracovanými návaznými a aktivizačními službami, že církevní a příspěvkové organizace by jim mohli závidět a mohli by se k nim chodit učit.
 

Když někdo myslí jen na svůj zisk

Některé ovšem ukazují hyenismus lidí, kteří myslí především na vlastní zisk. Tito provozovatelé dělají ostudu všem soukromým poskytovatelům, protože nastavují všeobecné mínění na příliš nízkou příčku. Lidé pak obecně ztratí v tento typ zařízení důvěru. Určitě by bylo na místě, kdyby se na tato zařízení zaměřily metodické kontroly ze stranu magistrátu a na své kontroly docházely především neohlášeně. Protože jen tak je možnost načapat provozovatele „na hruškách“, pokutovat je a především sjednat nápravu.
 
Jaké jsou problémy v těchto zařízeních?

  • Nedostatečný personál
  • Nedostatek času, takže uživatelé jsou uspokojení jen v těch základních potřebách
  • Nedostatečné prostory pro odpočinek a rekreaci

 vnoučata s prarodiči
Pokud chcete zřídit soukromé zařízení, určitě by Vás neměl primárně motivovat zisk, i když ho musíte brát v potaz, abyste službu nastavil funkčně z provozního hlediska. Člověk musí mít mnoho nadšení, aby službu nastavil tak, aby opravdu plnila své cíle z lidského hlediska.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup