Rybaření, moje hobby

Jestliže jste milovníky naší planety a baví Vás ať už dlouhé procházky, nebo čas strávený venku, zkuste vyzkoušet rybaření. Mnoho lidí si říká, že čekat u vody na to, než Vám něco zabere je nudné, nemusí to však být pravidlem. Společně si teď řekne, proč je dobré si vyřídit rybářský lístek a co je na rybaření to nejhezčí, nejde jen o úlovek.
Rybaření je zde už od pradávna, je mnohdy zdrojem obživy a bude zde i mnoho let po nás. Česká republika sice nepatří mezi země, které by se živili lovem ryb, ale i tak je zde rybaření velice oblíbené a jsou zde k chycení také pěkné ryby.
bedna s rybami
Abychom mohli začít rybařit, obnáší to samozřejmě pár věcí, které před tím než nahodíte první prut, budete potřebovat.  Je potřeba si vyřídit potřebná povolení složit zkoušky a počkat na vydání rybářského lístku a samozřejmě zaplatit poplatky. Co si budeme říkat, nic není zadarmo a nikdo za nás nic nevyřídí, takhle to zkrátka chodí a lepší to nebude, když už ale teda přispívat, tak proč ne zrovna do péče a chovu ryb. Nenechte se odradit, tohle vyřizování za to stojí a vy pak budete moct legálně chytat.
Lidé berou rybaření jako koníček a pro někoho znamená dokonce celý život. Není také divu, přijdete k vodě a všude ten nádherný klid, jediné co jde slyšet je šumot vody. Roztáhnete stoličku, vytáhnete výbavu a můžete se vrhnout do toho. Je to naprosté odreagování a většina z rybářů říká, že čas strávený na rybách není ztracený čas, ale čas spjatý s přírodou. Nadechnete se čerstvého vzduchu a můžete poznat blíže naše krásné vody. Většina rybářů svůj úlovek pouští a těší se pouze s nádhery, kterou vytáhnou z vody. Proč to teda nezkusit a nestát se jedním z mnoha v oboru.
rybářské náčiní
Pokud se tedy rozhodnete stát se rybářem a projdete přes zkoušky až ke konečné fázi, vždy mějte na paměti, že matka příroda se k nám chová s úctou a tak byste se měli chovat i vy k ní, proto vždy dodržujte pořádek a pravidla rybolovu.