Proč je při žádosti o půjčku důležité prokazování příjmů

Snad každému je jasné, že půjčku bychom si měli vzít až jako poslední řešení naší finanční situace. Koneckonců musíme počítat s tím, že ji budeme muset splácet. A pokud nemáme už teď dostatek peněz pro to, abychom s nimi vyšli, můžeme si dovolit dávat měsíčně další peníze pryč? To je otázka, kterou by si měl položit každý žadatel.hromádka bankovek.jpg

Ovšem jsou i takoví, kteří si nepůjčují pro to, aby se dostali z dluhů, nýbrž proto, že si chtějí koupit něco, po čem touží, avšak nemají dostatek peněz a buď nechtějí, nebo nemohou čekat, až si je našetří běžným způsobem.

A právě na tuto druhou skupinu lidí je většina půjček cílena. Všichni víme, že pokud o půjčku žádáme v bance běžným způsobem, jednou z věcí, která nás čeká, je prokazování příjmů Hypotéky bez registru. Mnohým může tato procedura připadat ponižující, neboť musí dokládat, kolik jednotliví členové domácnosti skutečně pobírají. Ovšem má to svůj důvod.

Tím je především ochrana, a to jak věřitele, tak dlužníka. Banka si totiž tímto způsobem zjišťuje, zda bude dlužník schopen řádně splácet. Pokud usoudí, že nikoliv, neboť částka, kterou pobírají, je příliš malá na to, aby stačila na běžný provoz domácnosti a zároveň na splácení, je žadatel jednoduše odmítnut.

Proto je už z výše uvedeného jasné, že toto není cesta, jak vyřešit svůj nízký příjem. Ano, jsou společnosti, především ty nebankovní, které toto prověření nevyžadují a poskytnou peníze téměř každému. Málokdo z těchto lidí, kteří chtějí tímto způsobem splatit své dluhy, má však dostatečnou finanční gramotnost, aby si dokázal spočítat, zda bude schopen svým závazkům dostát.

To samozřejmě představuje poměrně velké riziko, neboť si můžeme být jisti, že si své peníze společnost dříve či později vybere. A spíše později, neboť díky tomu narostou dlužníkovi úroky z prodlení a firma, která peníze poskytla, tak získá mnohem více peněz.hrst mincí.jpg

Proto je dobré tuto možnost volit až jako skutečně poslední řešení a především se informovat, jaké jsou přesné podmínky. Jen tak předejdeme velkým problémům.