Pes není jen na panáčkování

Pes, každý pes. Čivava i Vlkodav v sobě nesou genetickou stopu vlka. Divokého, krásného tvora, neuvěřitelně vytrvalého, silného. Vlk urazí za den klidně 60 kilometrů a druhý den může pokračovat na stejnou vzdálenost. Část této nevyčerpatelné energie má v sobě tedy i váš pejsek. Pokud chcete spokojeného psa, který nudou nedemoluje vybavení bytu, začněte s ním sportovat.

Připraven k práci

Můžete s ním chodit na procházky, nebo na túry. Můžete s ním běhat, jen tak. Vsadím ale své sváteční boty na to, že nejraději bude, když ho zapojíte tak, aby poznal, že vám pomáhá.

Jak? Jednoduše. Naučte ho tahat. Může vás tahat, když jdete po horách, může vám pomáhat, když běžíte. Může vás ale také tahat, když jedete na koloběžce nebo na kole. Psi to milují. Tedy ti, co na to mají fyzické předpoklady.

Psovi musíte pořídit postroj. Přesně na míru, aby ho v ničem neomezoval, neškrtil. U nás existuje několik výrobců tažných postrojů pro psy. Někteří jsou na špičkové, světové úrovni. S nákupem vám poradí a doporučí nejvhodnější postroj podle rasy vašeho pejska. Také vám doporučí další potřebné vybavení.

Tím je především vodítko s amortizérem. To je takový tlumič prudkých nárazů, které se mohou při tahu vyskytnout. Například při prudkém brzdění, nebo při startu, kdy pes neovládá své emoce a chce stůj co stůj vyrazit na trať.

Padnoucí postroj

Pokud chcete s pejskem běhat nebo chodit na túry, potřebujete speciální pás, ke kterému psa připnete. Jednak si tím uvolníte ruce a jednak vás pes bude tahat za oblast v blízkosti vašeho těžiště, což znamená, že se vám zvýší vaše stabilita.

Pokud chcete psa zapřahat za koloběžku, nebo kolo, je dobré, i když ne vysloveně nutné, mít nad předním kolem speciální, pružnou, kovovou tyč, s očkem, kterým protáhnete vodítko. Snížíte tím riziko, že vás, váš nezkušený pes, který ještě nemá zažité, že nesmí prudce změnit směr, strhne na zem, kdykoliv se v jeho zorném poli objeví třeba srnka.