Nový počítač?

Nu, každá věc má svou životnost a u počítačů to platí dvojnásob. Já sám mám sice starého dědka v pracovně, kde statečně pracuji s Windows XP, ale na internet bych se s tím asi už neodvážil. Kvůli zabezpečení.

Když přestane váš stroj dělat to, co dělat má, je to špatně. Ale není třeba jej hned zahazovat a kupovat nový. To ovšem také záleží na tom, jak je váš počítač starý. Pokud je to kolem deseti let, tak je opravdu lépe zvážit koupi nového. Není-li však ještě tak stár, zkuste jej do té opravny dát. Ovšem nejprve udělejte základní věc.

počítače

Totiž vyzkoušejte například jinou přívodní šňůru, tedy, přívodní kabel. Občas se totiž stává, že je závada v něm. Pokud je kabel v pořádku, nemá smysl, abyste dělali další pokusy. Jenže, který z mužů by nechtěl vidět co je uvnitř, že ano. A tak se berou do ruky šroubováky, kladiva, páčidla a pak lepící pásky, aby to, kurník, drželo. Věřte tomu, že v počítači nenajdete nic, co byste mohli sami opravit, nebo jakkoli vyměnit. Jasně, pokud rozeznáte DDR paměť od hard disku a umíte to, můžete si to vyměnit sami. V opačném případě bude opravna vaše jediná záchrana.

A pokud už jdete rovnou do prodejny, tak vybírejte rozumně. Vzhledem k tomu, že to není váš první stroj odpadává ta stupidní otázka nač chcete počítač používat. Vy již víte, že si chcete občas přehrát kvalitní film a někdy při tom koukat na web. Náročné hry nehrajete, takže vám bude naprosto stačit něco v tom průměru a klidně ještě níže. Dnešní počítače tyto činnosti zvládají s naprostou bravuro a bez potíží.

vnitřek PC

Paříte-li ovšem, pardon, hrajete-li ovšem náročné hry, tak zde nemůžete slevit ani ň. Nové hry jsou po čertech náročné na výkon i grafiku, takže budete muset dost připlácet na to, abyste měli nerušený zážitek bez trhání a kostiček.

Vidíte, že koupit nový PC není zase takové umění, stačí jen znát pár základních věcí.