Naše kultura

Já jsem byla vždycky hodně kulturní člověk. Kultura mě provázela opravdu celý život. Protože moje maminka byla velmi kulturně založena, takže bylo jasné, že já taky budu, a navíc mám ještě dvě sestry. A musím říct, že i mé sestry moc baví kultura. Už od malička jsme chodily moc rádi do divadla nebo do kina a pak musím říct, že jsem mamince za to opravdu vděčná. Protože taky jsem si našla přítele, který má rád kulturu. Takže nevím, co bych dělala, kdyby přítel neměl rád kulturu. Protože můj přítel má taky velmi rád kina a divadla. Takže si jistě dokážete představit, jak jsem byla velmi potěšena, když mi to řekl. Navíc mám ráda takovou vážnou hudbu. Vážnou hudbu nemá rád jen tak někdo. A pak jsem byla velmi překvapená a ráda, když přítel řekl, že má taky rád vážnou hudbu. Takže alespoň třikrát anebo čtyřikrát do roka si zajdeme někam do divadla na vážnou hudbu.

I cizí kultura je zajímavá.

Myslím si, že kultura a vážná hudba má něco do sebe. Myslím si, že právě tyto dvě věci dělají člověka člověkem. Tak jen člověk lépe pochopí dnešní svět. Protože vážná hudba je něco takového, co každého člověka musí dostat. Nebo dostat do kolen. Musím říct, že moje první vážná hudba byla asi před pěti lety. A musím říct, že jsem jí slyšela opravdu náhodně.

Baví mě i historie.

Navíc jsem ráda, že tohle už mám za sebou a že mě kultura baví. Ke kultuře taky povedu své děti. Děti jsou zatím ještě malé, takže ani neví, co je kultura. Ale jsem připravená, že budu své děti ke kultuře určitě vést. Protože bude lepší, když budou trávit volný čas třeba v divadle než třeba někde dělat něco nelegálního. Dnešní děti totiž jsou takové, že člověk neví, co od nich čekat. Proto na to půjdu z té strany, že mé děti zkusím zapojit do kulturního dění. Nebudu je samozřejmě nutit, to vůbec ne, ale jen je zkusím k tomu dostat. Třeba je to bude bavit. Byla bych vážně ráda, kdyby děti kultura moc bavila, jako mě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup