Na co nesmíte při údržbě bazénu zapomenout

Pořídili jste si bazén, a právě se učíte, jak o něj správně pečovat? Možná se vám až točí hlava z toho, kolik informací musíte obsáhnout.
Jaké zásadní pomocníky byste při údržbě vaší vodní nádrže neměli vynechat?
děvče v bazénu

Tou nejsnadnější cestou je prevence. Špína, která se do vašeho bazénu vůbec nedostane, je ta, kterou následně nebudete muset složitě čistit. Vsaďte proto na správnou prevenci a uvidíte, že se vám to vyplatí. Vstupu nečistot do vody nejlépe zabráníte s pomocí kvalitní bazénové plachty. Ta musí na vaší nádrž padnout jako na míru ušitý oblek, jedině tak bude plnit svůj účel. Zvolit si můžete i plachtu solární, která vaši vodu nejen ochrání, ale také ohřeje od sluníčka. A pozor si dejte i na to, v jakém stavu do vody vstupujete vy sami – očista celého těla pod sprchou by před koupáním měla být samozřejmostí.
Ovšem když už nějakou tu špínu ve vodě máte, měli byste se jí co nejrychleji zbavit, ať už jde o makroskopické nečistoty, prach či mikroorganismy v podobě sinic a řas.
Nepostradatelným pomocníkem při údržbě vody je kvalitní filtrace. Ať už si pořídíte kartušovou, pískovou anebo tu, kterou naplníte zeolitem či moderními filtračními kuličkami, vždy by měla svým výkonem odpovídat objemu vaší nádrže. Je tedy jasné, že čím více kubíků vody v bazénu máte, tím větší výkon by měla vaše filtrace podávat. Nezapomeňte si tedy zvolit kvalitní čerpadlo.
slaměný klobouk na hladině
A zapomenout byste neměli ani na bazénovou chemii. Ta může být tradiční chlorová či moderní bromová anebo kyslíková. Vodu můžete vhodně ošetřit i mořskou solí.
A to, co se nepodaří zachytit filtraci a rozpustit chemii, budete muset dohnat s bazénovým vysavačem a síťkou.
Vše potřebné zajisté najdete v kvalitní prodejně bazénových potřeb , ať už v kamenné či v elektronické podobě obchodu.