Myslete hlavou

Někdy je vysloveně k smíchu to, čemu jsou někteří lidé schopni uvěřit. A někdy je to vlastně ne k smíchu, ale k pláči. Protože skutečnost, že se nechá dejme tomu malé dítě napálit a odpoví chybně třeba na otázku, zda je těžší kilo peří nebo kilo železa, není nic, s čím bychom si měli dělat jakékoliv starosti, jenže když uvěří dospělý člověk něčemu nepravdivému, mohou jít všechny žerty vážně stranou. Protože to už nemusí mít za následek jenom to, že se tomu všichni kolem zasmějí. To může přinést i mnohem zásadnější komplikace.

Vezměme si třeba dnešní situaci a situaci v uplynulých řekněme šesti nebo sedmi letech.

Microsoft budova

Sociálně demokratická vláda nám na konci svého vládnutí tvrdila, a na internetu by to jenom málokdo nezaznamenal, že nám hrozí deflace, což je zlo. A tak natiskla o do bank nastrkala značné množství ničím nekrytých peněz. Což se projevilo vzápětí na tom, že banky ztratily zájem o vklady drobných střadatelů a úroky většiny vkladů klesly na nulu. A kdo byl optimistou, uvěřil, že lidé tu snahu vlastně si jenom oněmi penězi koupit voliče před krátce volbami, prokoukli a ČSSD u voličů propadla.

Pak přišla vláda ANO. Za níž se pokazilo rovněž snad všechno, co se pokazit dalo. A všichni našinci mohli nesčíslněkrát třeba na internetu číst v dobrých časech o tom, že je vlastně rozumné dělat dluhy, protože jsme málo zadlužení. A když pak přišly časy zlé, pandemické, nadělala tatáž vláda dokonce takové dluhy, že se všem, kdo mají oči, protáčely panenky.

notebook s Googlem

Díky předchozím dvěma vládám se tedy nemáme dobře. Socdemácká znehodnotila měnu a úspory lidí a učinila spoření nezajímavým a prodělečným, a vláda ANO nadělala mimo jiné takové dluhy, jaké nikdo nikdy nadělat nedokázal, prý v zájmu svého lidu.

A teď? Když se vše po pandemii uvolnilo a takto vytvořené problémy konečně vypluly na povrch a spolu s válkou na Ukrajině se podepsaly a nadále citelně podepisují na cenách a tedy i kvalitě našeho života?

Kdekdo je v této situaci bohužel ochoten uvěřit tomu, že „za Babiše bylo líp“. A proč si to dotyční myslí? Nejspíše proto, že za sebe nechávají myslet média, hlavně internet. Na kterém se tak stává ona stokrát opakovaná lež pravdou. A odnáší si to vláda současná. Protože na rozdíl od těch dvou minulých nedělá dluhy, jen aby mohla dávat lidem peníze za nic.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup