Kultura v Ostravě

Ať už zde žijete nebo ji sem tam pouze navštěvujete, můžete věřit nebo ne, ale po celý rok je zde spousta kulturních akcí, kterých můžete využít a vzít partnera, kamarádku či někoho z rodiny.
Co nám tedy toto město všechno nabízí?koncert kapely
Divadla
Pokud máte rádi klasiku, doporučuji Národní divadlo Moravskoslezské nebo divadlo Jiřího Myrona. Již se sice představení nehraje, ale pokud budete mít možnost doporučuji Mein Kampf, velice zajímavé a poučné. A dokonce jeden účinkující pekl kuře, dovedete si to představit, večer, máte hlad a teď cítíte tu vůni. To byla provokace.
Jestliže máte rádi spíše komedie a menší divadelní scény, zavítejte do Divadla Petra Bezruče nebo divadlo Mír. V divadle Mír jsem poměrně už jako doma, hrají tam skvělé komedie, u kterých brečíte smíchy od začátku do konce. Jedním z nich je Dva úplně nazí muži. A pokud Vás napadá myšlenka, zda jsou úplně nazí? Ano jsou, o to jsou ty scény vtipnější, věřte mi!
Sportovní akce
Každý rok Ostrava pořádá Zlatou tretru, kde přijíždí světoví atleti a můžete je takto potkat na ulicích a pokud stihnete včas koupit lístky, můžete je také sledovat na stadionu a podporovat je v jejich výkonech. Pokud jste fanoušek fotbalu či hokeje, uspokojíme Vaše choutky i v těchto ohledech. Můžete se jít podívat na hokejové utkání našeho klubu HC Vítkovice Steel nebo zafandit si na zápas proslulého Baníku Ostrava. Ano kolují o nich různé názory, ale jedno je jisté, jsou to nejvěrnější fanoušci a jejich chorály jsou naprosto úchvatné.divadelní představení
Festivaly
Nejznámější je troufám si říct Colours of Ostrava, a pak můžeme pokračovat jako je Beats for Love, Ostrava v Plamenech. Můžete takto zažít všelijaké kapely (samozřejmě i velké hvězdy ze zahraničí jako například Alan Walker, Sigala, Alanis Morissette, Scooter, a další), také si určitě vyberete z repertoárů, ať už rock, metal, reagge, techno. Mezi další městské festivaly patří Festival v ulicích, který je také několikadenní a táhne se přes celou Ostravu.
Samozřejmě akcí je velký nespočet, a proto také doporučuji sledovat na facebooku stránky Kultura v Ostravě a pak už o žádnou akci nepřijdete. Tak honem, ať se můžeme na některé z akci také potkat a užít si to společně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup