Kdo nám smontuje zakoupené šatní skříně

Někteří lidé bývají značně rozčarováni v situacích, kdy zakoupí nový nábytek, a dovezou jim jej domů v podobě skládačky. Jenže není to stavebnice pro děti, ale pro dospělé. Rozdíl mezi skládačkami pro děti a dospělé spočívá v tom, že děti si je mohou pohodlně rozložit na psací stůl nebo na koberec a hrát si s nimi, aniž by vynakládaly značnou fyzickou námahu, a vyžadovalo to navíc i velké prostorové nároky.

nábytek v ložnici

Stavebnice pro dospělé jsou pro některé domácí kutily skvělou výzvou, jak prokázat svou šikovnost a poradit si i s některými obtížemi, s nimiž se při této práci potkají, ale každý není kutil a rozhodně ne všichni muži se narodili s montérkami a šroubovákem v kapse. Někteří skládají básně, jiní zahrádkaří, další pěstují pokojové rostliny nebo sbírají známky a představa, že by měli montovat nábytek, je děsí.

Existuje však možnost svěřit tuto práci profesionálům, například stěhovací firmě. Stěhováci montují nábytek zcela běžně a disponují nejen potřebným vybavením, ale zejména zkušenostmi, a ty hrají v této práci zásadní roli. Ne vždy je totiž návod k sestavení čitelný a srozumitelný a ne vždy dodávají výrobci nábytku k montáži nábytku v Praze potřebné nářadí. Někdy je zapotřebí přidržet některé desky svěrkou, jindy je nutná výpomoc dalších dvou osob, někdy se hodí vrtačka nebo elektrický šroubovák a objevují se i situace zdánlivě pro amatéry neřešitelné. Stěhovací firmy si také poradí i s velkými sestavami, jako jsou vestavěné skříně na míru nebo kompletní kuchyně.

moderní kuchyně

Na co bychom však neměli zapomínat, je pojištění. Stěhovací firmy jej mají v případě těchto prací pokryté, ale co vy? Pokud se jako nezkušený amatér pustíte do montáže a upadne vám při tom deska na zem, z níž se odlomí kousek dýhy a jeden z rohů, co pak? Reklamaci vám žádný prodejce neuzná a nábytek tak bude viditelně poškozený.