Jak si představit bydlení na Vysočině ve vlastním domě


Bydlet na Vysočině ve vlastním domě? Proč ne, může to být zajímavá životní výzva – pozitivním směrem.

Zajistěte si soukromí – mít vlastní střechu nad hlavou je něco zcela odlišného, než bydlet v nájmu. Už pouhý pocit svobody rozhodovat o koncepci vlastního domu vás hřeje na duši a navíc i fakt, že svými vrtochy vás neovlivní žádný nájemce, který se špatně vyspal a rozhodl se ukončit nájem, byť s výpovědní lhůtou, kdy máte rázem spoustu starostí shánět nové bydlení, stěhovací firmu, balit věci, hledat případně nové zaměstnání atp.

les na Vysočině

Bydlete úsporně – vlastní dům, to je také příležitost snížit náklady na bydlení na minimum. Umožňují to i novostavby rodinných domů, o jejichž kvalitě se můžete přesvědčit v uživatelských recenzích, kupříkladu od manželů Zelenkových HB stavby z Jihlavska. Střechu je možné opatřit fotovoltaikou či slunečními kolektory na ohřev vody, na pozemku mít vlastní studnu a nemusíte být závislí ani na plynofikaci a dodávce zemního plynu a pravidelných platbách, když budete vařit na propan-butanu. A konečně vytápění lze realizovat krbovými kamny na dřevo, čímž lze snížit náklady na živobytí velmi výrazně.

okno v domě

Kontakt s přírodou, to nejsou jen prázdná slova – všude kolem nás se to hemží různými odvážnými slogany a tvrzeními, jak důležitá je příroda, a že jsme její součástí, ale ne každý se tímto heslem skutečně řídí. Namísto technologických výdobytků dnešní doby bychom si měli najít více času na procházky v lese, na projížďky na kole a také na kontakt s přáteli a posezení na zahradě, třeba pod pergolou nebo na terase u zahradního nábytku. Kdo bydlí ve svém domě a ne na sídlišti, má obrovskou výhodu, kterou si lépe uvědomí každý, kdo si prošel podobnou zkušeností a může sídlištní život a život na venkově porovnávat. A pokud se rozhodnete vybrat si ke zbytku života Českomoravskou vrchovinu, vězte, že jde o jedno z nejkrásnějších míst v Česku.