Jak se vyrovnat s narůstající cenou nemovitostí?

Na hypotéku dosáhne čím dál méně lidí, jelikož jednoduše nemají na to, aby svůj hypoteční úvěr spláceli. Úroky na hypotéce narůstají a v souvislosti v částkou, kterou budete muset vydat na nový dům či byt, je to nešťastná kombinace. Pokud jste měli nějaké úspory stranou, ani to vám nemusí stačit. Inflace zřejmě jejich část pohltila, a na složení základu, který po vás bude banka chtít, to nemusí stačit, i když by to před nějakou dobou ještě pro vás znamenalo dostatek peněz.

domy

Banky přísně prověřují příjmy osob, které o hypoteční úvěr žádají. Pokud se jim jen trochu zdá, že by mohla nastat situace, kdy by nebyli schopni svůj úvěr splácet, hypotéku vám nedají. Samozřejmě tím chrání sebe, před případnými neplatiči. Pravdou ovšem je, že banky mají většinou ohledně hypoték opravdu přísná kritéria. Pokud máte navíc nějaké dluhy, nebo jste je v minulosti měli, či máte jen pár let po ukončení insolvence, prakticky nemáte šanci hypoteční úvěr v bance dostat.

Problém je i co se týče velkých měst, jako je Praha, Brno nebo Ostrava. Spousta nemovitostí posloužila jako investice a jejich ceny narůstají do astronomických výšin. Zvlášť, pokud nechcete dům či byt, který je před rekonstrukcí, nebo v oblasti, kde je špatná dostupnost centra a základních služeb jako jsou potraviny, lékaři a podobně.

kalkulačka

Pokud ale neuvažujete o tom, že byste si koupili byt či dům v jiném, menším městě, kde jsou obvykle ceny o něco příznivější, a banka vám váš hypoteční úvěr neschválila, nevěste hlavu. Stále máte možnost, jak získat úvěr pro vaši hypotéku. Vyzkoušejte nebankovní hypotéku Brno Nebankovnihypoteka.cz, Praha nebo Ostrava. Nebankovní společnosti obvykle nemají tak přísná kritéria pro získání hypotéky, jako banky. Vyřízení takové hypotéky je i obvykle rychlejší. Zkuste se informovat o možnostech financování v této oblasti, výši splátek a případně se poraďte s hypotečním poradcem.