Dálkové, nebo denní?

Denní
Zde to pro vás, jako studenta, nebude nic nového. Jak jste zvyklí, chodíte do školy, jen s tou výjimkou, že nemusíte pravidelně (až na povinné přednášky). Nikomu se nemusíte omlouvat, že jste nepřišli, ale samozřejmě to pro vás bude lepší, být spíše ve škole, než mimo ní. Závěrečné zkoušky se vám totiž nevyhnou.
radost, projít testem
Výhoda je stálé uplatňování slev v MHD, na různých akcích či festivalech. Nemusíte se učit sami, vše je vysvětleno ve škole, kde se můžete ostatních zeptat, učit se společně a celkově se více poznat. Můžete také využívat zahraničních pobytů, jelikož na studium máte více času, rozložíte si ho, jak potřebujete, volíte si předměty a máte větší počet možností, jak získat požadovaný počet kreditů. Z hlediska financí máte většinou nárok na ubytovací stipendium a neplatíte sociální a zdravotní pojištění.
Dálkové
Můžete ho dělat kdykoliv. To znamená, že za sebou máte 4 roky praxe, a rozhodnete se, že byste se o svém oboru ještě něco chtěli dozvědět. Vyberete si příslušnou vysokou školu a tu studujete. Nemáte sice studentské slevy a výhody, ale na studium si máte jak vydělat. Školné se pohybuje okolo 25 000 za semestr, všechno ostatní, jako jsou učebnice či benzín, si také musíte platit sami. Naopak může být ale plusem to, že školu navštěvujete třeba jednou za 14 dní, učení ve škole dává důraz hlavně na to nejdůležitější, což ovšem znamená, že všechno ostatní se musíte naučit sami, kolikrát vám to nikdo ani pořádně nevysvětlí.
Pokud nestíháte s učením, v práci to neobstojí. Musíte jet tam i tam, a volna strávit přípravou.
Dobré pro vás je ale také to, že praxi zažíváte denně, tudíž o oboru něco více a rozumíte mu, pokud děláte obor, který se shoduje s vaším zaměstnáním.
vzkoušky, vysoká škola
Denní studium je vhodné tedy pro ty, kteří si ještě chtějí užívat studentského života, a tato forma mu vyhovuje. Není nucen platit tolik výdajů, a tak se tímto nemusí tolik stresovat. Jeho jedinou povinností je škola.
Dálkové studium je naopak pro ty, kteří by mimo vyučování chtěli dělat i něco jiného, jako je vykonávání práce. Musí být ale schopni se sami vzdělávat a mít pevnou vůli, protože musí zvládnout úplně to stejné, jako jejich kolegové na denním studiu.