Bylinky, které můžete podat vašim opeřeným kamarádům

Papouškům bychom měli i v zimních měsících dopřávat stálý přísun vitamínů. Pokud máte papouška doma, nebo v řádně zateplené místnosti, můžete mu i přes zimní období podávat čerstvé ovoce nebo zeleninu. Obecně se nedoporučuje žádnému zvířeti podávat čerstvé ovoce nebo zeleninu v zimě, jelikož by se mohlo stát, že plod zamrzne a to pak může při požití zvířeti způsobit zažívací potíže. Takže při chování papoušku ve venkovních voliérách na toto myslete.

Přes léto si můžete ovoce klidně nasušit a podávat jim ho pak přes zimu jako náhradu. To samé platí i o bylinkách. Málokdo ví, že papoušci mohou jíst bylinky, jako je například máta, bazalka, vratič a tak dále. Předtím, než budete papouškovi jakoukoliv exotickou nebo neznámou bylinku podávat, se řádně podívejte do různých knih nebo na několik článků na internetu, jestli to papoušek vůbec může a není to pro něj jedovaté.

andulka

Máta má uklidňující účinky. Hodí se, když si přivezete nového papouška, který byl dlouhé hodiny zavřený při převozu v malém prostoru. Můžete ji samozřejmě podávat i ostatním papouškům, kteří nikde necestovali a ani nebyli vystaveni žádné stresové situaci. Další bylinkou, která je dobrá pro papoušky je takzvaný vratič. Jedná se spíše o luční kvítí.

louka

Můžete si najít jeho fotku na internetu. Je to nezaměnitelná rostlina, která roste téměř všude na okrajích luk. Květy vratiče mají pro papoušky blahodárný účinek. Má v sobě látky, které dokáží papouška zbavit červíků, které se za jeho život mohou nahromadit v trávicím traktu. Jednou za čas je třeba papoušky řádně odčervit, aby mohli dále žít spokojený život. V některých případech může dojít při přečervení papouška dokonce i ke smrti. Vratič si můžete v letních měsících natrhat a jeho květy dále usušit. Když je čerstvý, můžete ho podávat i se stonkem a listy. Papoušci se postarají i o to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup