Auto a kamion

Pamatuji si dobu, kdy můj tatínek jezdil kamionem. Bylo to opravdu obrovské auto. Mně se taky moc líbilo. A myslela jsem si ze začátku, že tohle jsou úplně obyčejná auta. Ovšem to není pravda. Kamiony a další tiráci jsou taková obrovská auta, která převáží nějaké věci. Převáží většinou těžké náklady. A taky je mnoho druhů kamionů. Nicméně jsem si ale říkala, že až budu velká, tak bych taky chtěla být řidička kamionu. Jenže ono to není tak jednoduché. Musíte být řidič z povolání a teď to sice můžete. Ale musíte si udělat nějak rychle oprávnění, ale taky to trvá. Ze začátku musíte mít hlavně řidičský průkaz. To je úplně logické, i kdybyste chtěli osobní automobil, musíte mít oprávnění řídit. Nicméně já jsem ho taky chtěla.

Řízení je zábavné.

A musím na něj ale počkat, je to docela složité. Počkat, protože to trvá docela dlouho. Než jsem chtěla dělat závěrečné zkoušky v autoškole, tak jsem propadla bohužel. Neudělala jsem jízdy. Všechno pro mě bylo bohužel velmi těžké. Vždycky nějak zkrachuji v nějakém kopci, kde se mi špatně vyjíždí. A nevím proč, ale zdá se mi to moc složité. Nicméně ale auto chci.

Velká auta mám ráda.

A potom jsem si chtěla udělat již zmíněný řidičský průkaz na kamion. A to jsem taky zjistila, že je to velmi složité. Navíc je to úplně jiný pohled z okénka auta kamionu než z osobního automobilu. A proto jsem si řekla, že bych ze začátku asi mohla někde trénovat. A kde jinde než u mého tatínka. Jsem pro začátek závozník. Tatínek vozí hlavně cement a další písek. A dále asi podobné stavební materiály a taky občas jsou nějaký beton. Taky jistě víte, že kamion je taky limitován váhou. Dělají se takové kontroly taky na hranicích. Můj tatínek jezdil někde do Itálie ale i do Rakouska. A můj tatínek byl velmi šikovný. Nyní už tam nepracuje, je v důchodu a musím říct, že si tatínka všichni opravdu moc vážili. Tatínek byl vždy hodný a velmi pracovitý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup