5 důvodů, proč se přihlásit na univerzitu

 1.      Je libo vědecká kariéra? 

Mnoho českých univerzit nabízí kromě akademické, také vědeckou dráhu. Moderně vybavené laboratoře nejsou proto výjimkou a talentovaní studenti mají plnou podporu již od prvních ročníků.
vědecké zařízení

2.      Praxe, studijní pobyty v zahraničí

 
Životopis můžete plnit získanou praxi a zahraničními pobyty již od samého začátku a budete tak mít náskok před vašimi vrstevníky. Pro zaměstnavatele budete více atraktivní a snáze získáte vaše vytoužené zaměstnání. Pokud budete šikovní, můžete v zahraničí strávit několik semestrů a zdokonalíte se tak v několika cizích jazycích. Praxe je možné vykonávat dobrovolně nebo v rámci studia. Další kolonka, která bude pro vás k dobru.
studenti o pauze

3.      Široká škála oborů

 
V dnešní době je možné na univerzitách studovat mnoho oborů a zaměření. Proto je pouze na vás, zdali sáhnete po něčem, co vás baví a naplňuje nebo se pustíte do nějakého atraktivního oboru.

4.      Prodloužíte si mládí

 
Mnoho lidí po maturitě nastoupí do zaměstnání a přijde o maličkosti, kterých si studenti dopřávají. Pokud vám práce od 9 do 17 nevoní, prodlužte si studentský život a užívejte si veškerých výhod, které nabízí.

5.      Osobní růst

 
Ať už máte zapsané předměty na další semestr dopředu, můžete se na univerzitě zapojit do dalších aktivit pořádaných školou. Většinou nabízí také předměty na jiných fakultách nebo doplňkové přednášky týkající se měkkých dovedností, manažerského projektování či leadershipu. Studium vás naučí být odpovědný, povede vás ke kreativnímu myšlení a k řešení nezvyklých situací. Nebojte si zapsat předměty napříč všemi fakultami, budete tak mít větší rozhled a v životě budou získané informace k užitku.
 manažer a dovednosti
Rozhodnete-li se vstoupit na akademickou půdu, život na univerzitě uteče jako voda, po obdržení diplomu se ohlédnete zpět a zjistíte, že z vás právě škola a povinnosti udělali dospělého člověka, který je samostatný a flexibilní pro pracovní trh.